İnovatif Fikirler Hızlı Çözümler

se partner
se ecoxpert
knx partner
Bize Sorun
Bizi Arayın
Teklif İsteyin

Arya Otomasyon Motor Kontrol Kabinleri

Motor kontrol kabinleri ve panoları, pompaların ve fanların uzaktan veya yakından ve otomatik veya manuel olacak şekilde kontrol edilebilmelerini sağalmaktadır. Tesislere bakıldığı zaman bu panoların çoklu motor sürümlerinde tercih edildiğini görebilirsiniz.

Motor kontrol panoları, pompaların ve fanların uzaktan veya yakından ve otomatik veya manuel olacak şekilde kontrol edilebilmelerini sağalmaktadır. Tesislere bakıldığı zaman bu panoların çoklu motor sürümlerinde tercih edildiğini görebilirsiniz. Söz konusu bina otomasyonu sistemleri olduğunda DDC panolar yardımı ile kontrol edilmesi ve hem otomatik hem de manuel olarak motorların sürülmesini sağlayacak biçimde üretilmektedir.

Motor kontrol panolarının bir veya birden fazla metalden yapılmış olan kabin içerisinde montajının yapılması mümkündür. Bu panolar genellikle çalışma aralığı 200V veya 600V olan ve 3 Faz AC sistemine sahip olan motorların çalıştırılabilmesi için üretilmektedir. Motor kontrolünün yapılabilmesi için bu panoların dahilinde motor koruma şalteri, bir adet kontaktör, sigortalar ve yük kesici şalter bulunmaktadır.

Bahsi geçen bu panoların kullanım alanlarına bakıldığı zaman oldukça yaygın olduklarını görmek mümkündür. Günümüzde bilinen ve tercih edilen alanlarda kullanılmakta olan bu panolar, olası kazaların ve risklerin yaşanmasını da büyük ölçüde azaltmaktadır. Peki, motor kontrol panolarının sıklıkla tercih edildiği alanlar hangileridir?

  • Fabrikalar
  • Alışveriş merkezleri
  • Arıtma tesisleri
  • Akıllı binalar
  • Ulaştırma tesisleri
  • Pompa istasyonları

Sıralanan bu çalışma alanları kapsamında bahsi geçen bu motor kontrol panolarının olduğunu fark edebilirsiniz. Bu panoların kullanımına bağlı olarak ilgili tesislerde yapılmakta olan çalışmaların aksaması engellenmekte ve alınacak olan verimin artması sağlanmaktadır.

Arya Otomasyon ailesi olarak bizler de bu alanda hizmet almak isteyen müşterilerimize gereken desteğin verilmesine yardımcı oluyoruz. Sektörde edindiğimiz tecrübelere ve aynı zamanda bilgi birikimlerine dayanarak yaptığımız her bir çalışmanın başarıyla sonuçlanacağını da garanti etmekten çekinmiyoruz.

Gerek motor kontrol panolarının yapılması gerekse de bu panoların kullanımı ile alakalı gereken bilgilerin eksiksiz bir şekilde verilmesi, ekibimiz tarafından yapılmakta olan uygulamalar arasında yer almaktadır. İşletmeniz dahilinde hemen her sistemin kontrol altında olmasını ve aynı zamanda alacağınız verimin daha da artmasını istiyorsanız siz de motor kontrol panosu için bizlere başvuruda bulunabilirsiniz.

Bunun için internet üzerinde yer alan iletişim adreslerimizden yararlanabilir veya adresi kullanarak bizleri çalışma alanımızda dilediğiniz zaman ziyaret edebilirsiniz.