İnovatif Fikirler Hızlı Çözümler

se partner
se ecoxpert
knx partner
Bize Sorun
Bizi Arayın
Teklif İsteyin

Arya Otomasyon RTU / DCS / MCC / PLC Panelleri

İşletmelerin veya diğer büyük firmaların çalışma sahalarında yer alan büyük kontrol panolarının tozdan ve nemden korunması son derece önemlidir. Özellikle bir elektrik enerjisinin varlığı söz konusu olduğunda hem üretimi ve hizmeti hem de can güvenliğini sağlamak amacıyla gerekli tedbirlerin alınması ve yapılanmaların sağlanması gerekmektedir.

İşletmelerin veya diğer büyük firmaların çalışma sahalarında yer alan büyük kontrol panolarının tozdan ve nemden korunması son derece önemlidir. Özellikle bir elektrik enerjisinin varlığı söz konusu olduğunda hem üretimi ve hizmeti hem de can güvenliğini sağlamak amacıyla gerekli tedbirlerin alınması ve yapılanmaların sağlanması gerekmektedir.

Tam da bu noktada sıklıkla tercih edilen bazı paneller bulunmaktadır. RTU, DCS, MCC ve PLC şeklinde ifade edilen bu panellerin yapılması ile birlikte kontrol noktalarının da güvenli olması sağlanabilir. Bizler de iş güvenliğini ve can güvenliğini korumak amacıyla panel konusunda müşterilerimize gereken seçenekleri ve hizmetleri sunmaya devam ediyoruz.

PLC / MCC Pano İmalatı

MCC panoların yapılması ile birlikte iş sahasında yer alan diğer enerji noktalarının güvenli bir şekilde çalışması sağlanabilmektedir. Özellikle bir darbe alması veya bir tehlikenin yaşanması ile birlikte hem ışık sistemi hem de sesli bir şekilde uyarı verme özelliğine sahiptir. Böylece ekiplerin zamanında müdahale edebilmesi de mümkün hale gelmektedir.

Yine aynı amaca hizmet etmekte olan PLC panolar da bir önceki açıklanan seçenek ile aynı anda üretilebilmektedir. Bu panoların üretilmesi ve gereken alanlarda kullanılması, iş hayatında alınması gereken verimin artmasında da yardımcı olmaktadır. Aynı zamanda çalışma sahasında tercih edilen makinelerin daha uzun ömürlü olması da bu panoların kullanılması ile sağlanabilmektedir. Bizimle iletişime geçerek bu panolar hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

DCS Pano İmalatı

Bahsi geçen bu panolar, ilgili tesise ait olan tüm sistemlerin kontrolünü, verimliliğini ve aynı zamanda elde edilecek ürünlerin kalitesini kontrol eden bir sistem olarak tanımlanmaktadır. Dağıtık Kontrol Sistemi olarak açıklanan bu panolar, aynı zamanda, kontrol fonksiyonlarının sağlanması adına mikrodenetleyici özellikteki işlemciler ve veri toplama için PLC’ler tercih edilebilmektedir.

Neredeyse tüm tesisin kontrol edilmesini sağlayan DCS sistemi, doğru çalışabilmek için dağıtım sistemleri ve sensörler içermektedir. İzleme, aydınlatma, sıcaklık sensörü, pompa, jeneratör ve alarm sistemi donanımları ile ilgili tesisin kolaylıkla kontrol edilmesine zemin hazırlamaktadır. Bu sayede tesis içerisinde meydana gelebilecek en ufak sorunlara dahi önceden veya anında müdahale edebilmek mümkün hale gelmektedir.

RTU Çözümleri – Remote Terminal Unit

Gerçek zamanlı veri toplama ve toplanan verilerin saklanması gibi yeteneklere sahip olan cihazların geneline RTU adı verilmektedir. Bu akıllı sistem ile birlikte yapılabilen çözümlerin bazıları aşağıda açıklanmıştır.

  • Koruma röleleri olarak tanımlanan alanın entegrasyonunun yapılabilmesi
  • Enerji üretim santrallerinin SCADA sistemlerine kolaylıkla bağlanması
  • Genellikle düşük seviyede çalışmakta olan sistemlerin IEC 61850 standardına sahip olan yapılara entegre edilmesi
  • Termik Elektrik, Trijen, Kojen, RES, Hidroelektrik ve GES tesislerinde bulunan enerjinin kalite değerlerinin taşınması ve aynı zamanda üretim kapasitesinin yönetilebilmesi
  • Alçak gerilime sahip enerjilerin dağıtım sistemlerinin uzaktan izlenebilmesi ve aynı zamanda kontrol edilebilmesi
  • Açık veya kapalı çevrim şeklinde çalışmakta olan orta gerilim ring sistemlerinin otomasyonlarının sağlanması