İnovatif Fikirler Hızlı Çözümler

se partner
se ecoxpert
knx partner
Bize Sorun
Bizi Arayın
Teklif İsteyin

Arya Otomasyon Robotik Otomasyon

Dijital dünyanın her geçen gün gelişmesi ile birlikte robotik otomasyon sisteminin tam olarak ne anlama geldiği merak edilmektedir. Otomasyonun üretim tesislerinde işlerin tek bir merkez üzerinden kontrol edilmesi anlamına geldiği bilinmektedir.

Dijital dünyanın her geçen gün gelişmesi ile birlikte robotik otomasyon sisteminin tam olarak ne anlama geldiği merak edilmektedir. Otomasyonun üretim tesislerinde işlerin tek bir merkez üzerinden kontrol edilmesi anlamına geldiği bilinmektedir. Robotik otomasyon ise makine ağırlıklı olan tesislerin aynı işlemden geçmesi anlamına gelmektedir.

Rutin haline gelmiş olan işlemlerin kaliteli bir yazılım çalışması ile birlikte otomatik hale getirilmesi ve tabiri caizse yazılım robotlarının kullanılması anlamına da gelebilmektedir. Günümüzde üretilmekte olan pek çok ürünün halka zamanında ulaştırılması için insan gücü yetersiz kalabilmektedir. Tam da bu noktada robotik otomasyon yönteminden yararlanılması ile birlikte rutin işlerin daha hızlı gerçekleştirilmesi mümkün hale gelmektedir.

Bizler de değişmekte ve yenilenmekte olan yeni dünyanın teknolojiye ayak uydurabilmesi için bahsi geçen bu yöntemi hizmetlerimiz arasında sunuyoruz. Sektörde yer aldığım süre boyunca bünyemize katılan profesyonel ekip sayesinde robotik otomasyonun firmalara temin edilmesine yardımcı oluyoruz.

Gerçekleştirilecek olan bu yeni robotik yazılım ile birlikte; finans ve muhasebe, insan kaynakları, bilgi işlem, üretim zinciri ve satış ve pazarlama alanında yapılması gereken önemli noktaların otomatik hale gelmesini sağlıyoruz. Böylece gözden kaçırılan bir nokta olmadan bu hizmetten yararlanan firmanın kısa zamanda yükselmesine katkı sağlıyoruz.

Siz de bu hizmetlerden yararlanmak istiyorsanız firmamız ile iletişime geçebilir ve robotik otomasyon hakkında aklınıza takılan soru işaretleri için detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Endüstriyel Robotlu Otomasyon

Endüstri alanında elde edilen pek çok hizmet, günümüzde vazgeçilemeyen bir detay haline gelmiştir. Nüfusun çoğalması ile birlikte insan gücünden yararlanılarak hizmetlere yetişmek neredeyse imkansızdır. Bu nedenle endüstri alanında da robotlu otomasyon sistemi tercih edilmektedir. Yapılan bu tercih ile birlikte imalat esnasında bir insana yardımcı olan veya imalatı tamamen tek başına yapabilen makineler ortaya çıkarılabilmektedir.

Taşıma, Paketleme ve Paletleme

Üretim esnasında tesis içerisinde yer alan bazı kurulumlar da taşıma ve paketleme gibi görevlere sahiptir. Ürünlerin bir diğer aşamaya geçmesinde veya sonuca ulaşmasında taşıma görevi gören bu sistemin kurulması ile birlikte üretimin hız kazanabileceği bilinmektedir. Birden fazla seçeneğe sahip olan taşıma, paketleme ve paletleme sistemleri sayesinde tesisiniz için en iyi seçeneği tercih edebilirsiniz.

Ürün Proses, Transfer ve Gruplamaları

Genel olarak üretim planlama anlamı taşıyan bu seçeneğe bakıldığı zaman müşteri taleplerinin karşılanması adına tercih edildiğini fark edebilirsiniz. Oldukça kritik bir süreç olması ile dikkat çeken bu işlemler, kurumsal nitelik taşıyan firmaların kendilerini geliştirebilmeleri için kusursuz bir şekilde tasarlanmış olmaları önem taşımaktadır. Bizler de gerek proses gerek transfer ve gruplama alanlarında firmaların beklediği hizmetleri sunmaya devam ediyoruz.

Kameralı Robot Uygulamaları

Söz konusu insan gözü olduğunda üretilen en cihazın bile eksik kalacağı bilinmektedir. Ancak üretim alanında sınıf atlamak amacıyla yapılan kameralı robotlar sayesinde üretilen ürünlerin hangi aşamada olduğu kolaylıkla uzaktan kontrol edilebilmektedir. Böylece iş kolu veya tercih edilen firma ne olursa olsun yapılan tüm işlemlerin otomatik hale gelmeleri ve zamandan tasarruf etme de sağlanabilmektedir.

Uzaktan İzleme

Otomatik hale gelmiş bir sistemin manuel şekilde kontrol edilmesi veya çalışma esnasında müdahale edilmesi neredeyse imkansızdır. Tabi bunun yanı sıra her ne kadar otomatik olsa da kontrol edilmesinde fayda olacaktır. Tam da bu noktada uzaktan izleme teknolojisi sayesinde makinelerin üretim halinde izlenmesi de mümkün hale gelmiştir. Böylece yaşanabilecek riskler en aza indirilmiştir.

Kalite Kontrol

Bir ürünün veya hizmetin üretim aşamasında olması, pek çok işlemin beraberinde yapılması gerektiğini açıklamaktadır. Uzaktan izlemeye benzer olarak ürünlerin kalitelerinin gözden geçirilmesi, alınacak olan verimin artmasına ve yaşanabilecek risklerin en aza indirilmesine yardımcı olmaktadır. Kalite kontrol işlemleri sayesinde aynı zamanda müşteri memnuniyeti kazanmak ve müşteri kitlesini artırmak da mümkün hale gelebilmektedir.

AR&GE

Sistematik bir temel üzerinde kurulması ile dikkat çeken AR&GE çalışmaları; insan, kültür ve toplum bilgisinden elde edilen kaynakların artırılması amacıyla tercih edilmektedir. Elde edilen bu yeni bilgi dağarcığı ise yazılım da dahil olmak üzere yeni süreçte uygulamaların ve sistemlerin kusursuz bir şekilde tasarlanmasına yardımcı olmaktadır. Bizler de bahsi geçen bu hizmeti pek çok firmaya sağlamaya devam ediyoruz.