İnovatif Fikirler Hızlı Çözümler

se partner
se ecoxpert
knx partner
Bize Sorun
Bizi Arayın
Teklif İsteyin

Arya Otomasyon Proses Enstrümantasyonu

İlk olarak enstrümantasyon, ölçülebilen fiziksel girdilerin değerlendirilmesi işlemi olarak tanımlanmaktadır. Bahsi geçen bu kavram proses kontrolünün tamamlanması için gerekli verilerin elde edilmesine yardımcı olmaktadır.

İlk olarak enstrümantasyon, ölçülebilen fiziksel girdilerin değerlendirilmesi işlemi olarak tanımlanmaktadır. Bahsi geçen bu kavram proses kontrolünün tamamlanması için gerekli verilerin elde edilmesine yardımcı olmaktadır. Bu sürecin tamamlanması ile birlikte üretim sırasında ortaya çıkan maliyet ve değişebilen fiyat durumları kolaylıkla incelenebilmektedir. Aynı zamanda bu incelemelerin sonuç vermesi ile birlikte bu sonuçlar elektronik cihazlar üzerinden de takip edilebilir.

Teknolojinin pek çok alanda değişmesi ve gelişmesi ile birlikte mühendislik alanında kullanılan yöntemler de eskiye kıyasla daha farklı hale gelmiştir. Özellikle bir ürünün proje aşamasından üretim aşamasına geçme süresinde kullanılan yöntemler oldukça geliştirilmiştir. Eski zamanlarda fiş ve kağıt ile kontrol edilen bu süreç, günümüzde bilgisayar ağları ve hassas ölçü sistemleri sayesinde tamamlanabilmektedir.

Bir firmanın veya şirketin işlemleri ne kadar büyürse ihtiyaç duyulan girdilerin artması da mümkün olacaktır. Bu girdilerin kontrol edilmesi ve üzerine incelemelerin yapılabilmesi için de enstrümantasyon gereklidir. Bahsi geçen konu kapsamında tercih edilecek olan hassas ölçü cihazları sayesinde düşük maliyetli başarılı sonuçlar almak da mümkün hale gelecektir.

Teknolojiyi yakından takip eden bizler de gerek üretim gerekse de proje aşamasında ihtiyaç duyulan bu proses enstrümantasyonu kaliteli bir şekilde sunmaya devam ediyoruz. Bünyemizde yer alan profesyonel ekipler ile iletişime geçerek konu hakkında daha detaylı bilgilere ulaşabilir ve sizler de bu hizmetimizden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Basınç Ölçümü

Bir ürünün güvenli ve aynı zamanda hızlı bir şekilde üretilebilmesi için çalışma yapılan alanda basınç miktarı da fazla olacaktır. Bu basınç miktarının kontrol altına alınması ve özellikle bir kısmının azaltılması için basınç ölçüm cihazlarının kullanılması gerekmektedir. Bahsi geçen bu madde ile birlikte basıncın nasıl kontrol altına alınması gerektiğini ve azaltılması gerektiğini anlayabilirsiniz.

Sıcaklık Ölçümü

Sürecin daha hızlı olması, düşük maliyet yönteminin kullanılması ve ürünlerin yüksek kaliteye sahip olması sıcaklık ölçüm tesislerinin temellerinin oluşmasına yardımcı olur. Bu alanda çalışan cihazların da kolaylıkla entegre olması sağlanır. Aynı zamanda bahsi geçen bu cihazların her türlü uygulamaya uyumlu olması da sağlanır. Sıcaklık sensörü tercih ederek ürünlerin yüksek kaliteye sahip olmasını sağlayabilirsiniz.

Akış Ölçümü

Bu maddede açıklanan cihaz sayesinde gaz, buhar ve sıvı akışını daha güvenli bir şekilde ölçmeniz mümkün olacaktır. Hemen her sektöre uyum sağlayan yapısının yanı sıra basit ve anlaşılır ve teknolojiye sahip olması, bu cihazın kullanılması ile birlikte üretilen ürünlerin kalitesinin de artmasını sağlayacaktır. Güvenilir ve aynı zamanda çok yönlü ölçüm çözümlerine sahip olan bu seçeneği tercih ederek akış ölçümü yapabilirsiniz.

Seviye Ölçümü

Hemen her uygulama için tam düzeyde bir seviye ölçüm cihazı özelliğine sahip olan bu seçenekte endüstriyel zorlukların üstesinden gelmek de mümkün olacaktır. Nokta seviyesi başta olmak üzere sürekli seviyelerin ölçülmesine de yardımcı olan bu seçenek ile birlikte bir ürünün üretim sürecini yakından takip edebilir ve meydana gelebilecek riskleri minimum seviyeye indirebilirsiniz.

Pozisyonerler

Konumlandırıcı olarak basit bir tanıma sahip olan bu seçeneğe bakıldığında vananın asıl gelmesi gereken pozisyona ulaştığından emin olmak için hava basıncı uygulaması olarak da açıklandığını fark etmek mümkündür. Pozisyoner kullanımının önem kazandığı günümüzde bu cihazların özel sinyaller ile çalıştığını fark edebilirsiniz. Bu da meydana gelebilecek olası risklerin ortadan kalmasına yardımcı olmaktadır.

Ağırlık Ölçümü

Bir proje üzerinden ürünün üretim aşamasına geçmesi söz konusu olduğunda elde edilecek ürünün ağırlığı da büyük önem taşımaktadır. Üretim sürecinde gerek kullanılacak olan malzemelerin gerekse de elde edilen ürünün ağırlığını hesaplayabilmek için ağırlık ölçüm yöntemlerinden yararlanılması gerekir. Katı debimetreler, bant teraziler, tartı besleyicileri ve daha nicesi bu madde altında sunulmaktadır.

Proses Kontrol ve Koruma

Bahsi geçen bu seçenek ile birlikte meydana gelebilecek bir arızanın ve diğer olumsuz durumların önceden belirlenebilmesi mümkündür. Zira proses koruma cihazları, erken uyarı sistemi olarak tanımlanır. Ekran arızaları, akış sistemleri, tıkanıklıklar ve makine yavaşlamaları gibi problemler bu seçenek sayesinde önceden kontrol edilebilmektedir. Bu da üretim sırasında meydana gelebilecek aksamalara engel olacaktır.

Tamamlayıcı Ürünler

Enstrümantasyon olarak tanımlanan sürecin işlevselliğini artırmak amacıyla tercih edilen bir seçenektir. Alarm başta olmak üzere veri yakalama gibi konularda da hızlı davranmanıza ve gerektiği yerde önlem almanıza yardımcı olur. Kısacası ek bileşenler, uzak ekranlar, kesinti olmadan kablosuz iletişim ve uzaktan takip etme gibi pek çok konuda sizlere kesintisiz yardımcı olmaktadır.

Haberleşme ve Yazılım

Modern bir iletişimin gerçekleşebilmesi için endüstri standartlarının desteklenmesi temel prensip olmalıdır. Özellikle bir ürünün geliştirilmesi ve üretime hazırlanması konusunda gerçekleşmesi gereken yazılımın tamamen kusursuz ve bir o kadar da başarılı olması gerekir. Bu madde kapsamında gerek haberleşme gerekse de yazılım adına dilediğiniz hizmetten kaliteli yöntemlerle yararlanabilirsiniz. Böylece ürünlerin sonucu beklediğinizden daha kaliteli olacaktır.

OEM İçin Çözümler

Orijinal ekipman üreticisi olarak tanımlanan bu durum, farklı bir firmanın son ürünlerinin yapımında kullanılan sistemleri ve bileşenleri üretmek ile yükümlüdür. Örnek vermek gerekirse bilgisayar üretimlerinde yazılım ve işlemci gibi OEM detaylarının belli başlı çözümler ile entegre edildiğini görebilirsiniz. Aynı seçenek bu madde kapsamında da müşterilere kaliteli ürün elde edebilmek amacı ile sunulur.