İnovatif Fikirler Hızlı Çözümler

se partner
se ecoxpert
knx partner
Bize Sorun
Bizi Arayın
Teklif İsteyin

Arya Otomasyon OG Kontrol Panelleri

OG olarak tanımlanan bu kavram, orta gerilimi ifade etmek için kullanılmaktadır. 1000 V üzerindeki gerilimleri olan ve dağıtım şebekesi niteliği taşıyan şebekeleri ifade etmektedir.

OG olarak tanımlanan bu kavram, orta gerilimi ifade etmek için kullanılmaktadır. 1000 V üzerindeki gerilimleri olan ve dağıtım şebekesi niteliği taşıyan şebekeleri ifade etmektedir. Belli başlı noktalara bakıldığı zaman OG’nin 35000 V’a kadar uygulanması da mümkün hale gelebilmektedir. Aynı zamanda bu panel, yüksek ve alçak gerilim şebekelerinin birbiri ile bağlanması için kullanılmaktadır.

Bahsi geçen bu şebekeye ait olan kontrol paneli ise, orta gerilim durumunun kontrol edilebilmesi için üretilmektedir. Orta gerilim olması gereken yerlerde gerilimin düşmesi veya yükselmemesi için gerekli olan tüm işlemler bu panel üzerinden yapılmaktadır. Böylece işletmenin veya tesisin hizmet vermesi veya bir ürünü geliştirmesi için hiçbir engel olmayacaktır.

Özellikle yüksek gerilime sahip olan enerjilerin herhangi bir işleme tabi tutulmadan iletişim şebekelerine aktarılması oldukça riskli bir davranış olacaktır. Bu işlemi uygulamak yerine orta gerilim panellerinden yararlanılarak yüksek ve alçak gerilimli enerjilerin dağıtılması kolaylıkla sağlanabilir. Bu nedenle pek çok noktada orta gerilime ait olan kontrol panellerinin olduğunu fark edebilirsiniz.

Orta gerilim şebekelerinin genellikle küçük kent ve ilçelerde ve aynı zamanda fabrikaların yer aldığı sanayi noktalarında enerjinin ulaştırılması için kullanılmaktadır. Alçak gerilimli enerjilerin veya yüksek gerilime sahip olan enerjilerin direkt iletişim noktalarına gönderilmesi istenmeyen sonuçların görülmesine neden olabilmektedir.

Tam da bu noktada Arya Otomasyon olarak bizler, birden fazla işletmenin ve fabrikanın zarara uğramaması için OG kontrol panellerinin temin edilmesine yardımcı oluyoruz. Bu sektörde edindiğimiz tecrübelere dayanarak verdiğimiz hizmet çerçevesinde başta OG kontrol panelleri olmak üzere diğer alçak ve yüksek gerilim enerjilerinin iletilmesi hakkında da pek çok detayı sunmaktan çekinmiyoruz.

Siz de işletmenizin daha güvenli bir ortamda çalışmasını ve olası risklerin minimum düzeyde seyretmesini istiyorsanız bizler ile iletişime geçerek OG kontrol panelleri hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Uzman kadromuzun bugüne kadar elde ettiği başarılar sayesinde bu alanda görebileceğiniz en ufak zararda da sizlere destek vermeyi garanti ediyoruz. Bizimle iletişime geçmek için internet üzerinde yer alan bilgilerimizden yararlanabilir veya direkt çalışma alanımızda bizleri ziyaret edebilirsiniz.

Orta Gerilim Taahhüt

Yeni bir projeye adım attığınızda orta gerilim enerjisinin temin edilebilmesi için sizlere destek vermeye hazırız. Bu destek kapsamında bizlerden alabileceğiniz hizmetleri şu şekilde açıklayabiliriz:

 • Orta gerilime ait kablo tranşe, başlık ve muf yapımı
 • Enerji izninin sağlanması
 • Enerji nakil hatlarının oluşturulması
 • Trafo merkezinin belirlenmesi ve montajının gerçekleştirilmesi
 • İlgili tesisin proje haline getirilmesi ve bu projenin onaylanması

OG Trafo & Hücre Bakım

Enerjinin sürekli olması ve herhangi bir kesintinin meydana gelmemesi için periyodik bakımların ihmal edilmemesi son derece önemlidir. Bu alanda sunduğumuz bakım hizmetleri ise şunlardır:

 • Güvenlik ekipmanlarının kontrol edilmesi
 • Güç trafosunun test edilmesi ve bakımı
 • Başlıkların ve buşingin kontrol edilmesi
 • Hücrelerin bakımının yapılması ve test edilmesi
 • BAR24 ünitesine ait kontrollerin yapılması
 • Kesici testlerinin yapılması
 • Ayarlamaların tamamlanması ve röle testlerinin yapılması