İnovatif Fikirler Hızlı Çözümler

se partner
se ecoxpert
knx partner
Bize Sorun
Bizi Arayın
Teklif İsteyin

Arya Otomasyon Tasarım Ve Geliştirme

Söz konusu mühendislik olduğunda ülkemizde ve tüm dünyada bu alanda yapılan çalışmaları görmek mümkündür. Özellikle yaşam şartlarının değişmesi ve iyileştirilmesi için mühendislik alanında yapılan yeniliklere ve gelişmelere önem verilmektedir.

Söz konusu mühendislik olduğunda ülkemizde ve tüm dünyada bu alanda yapılan çalışmaları görmek mümkündür. Özellikle yaşam şartlarının değişmesi ve iyileştirilmesi için mühendislik alanında yapılan yeniliklere ve gelişmelere önem verilmektedir. Biz de bu alanda hizmet sağlayarak günümüzde yararlanılan pek çok aracın ve işlemin gelişmesine yardımcı oluyoruz. Üzerinde çalıştığımız ürünlerin gerekli süreçlerden geçmesini ve uygun adımlar ile tamamlanmasını sağlıyoruz.

Bünyemizde hizmet vermekte olan pek çok profesyonel ekip sayesinde çalışmalarımızın her biri birbirinden farklı ve başarılı olmaktadır. Yapmakta olduğumuz çalışmaların durağan olmaması ve her daim ileri dönük hareket edebilmesi için yöntemlerimizi ve ürünlerimizi güncellemeyi de ihmal etmiyoruz. Bu sayede elde ettiğimiz her bir sonucun bir öncekinden daha başarılı olmasını sağlıyoruz.

Özellikle bir ürünün tasarımı ve geliştirilmesi aşamasında gösterdiğimiz hassasiyet sayesinde ürünlerin işe yarar olduğunu görebilirsiniz. Ürünlerin yapımında kullanılan malzemeler A sınıfı olmakla birlikte kullandığımız yöntemler de ürünlerin kaliteli olmasını sağlıyor. Siz de kaliteli ürünler ve sonuçlar almak istiyorsanız bize ait olan web sitesini inceleyebilir ve ürünler hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

  • 3D Modellerin Oluşturulması

Üzerinde çalışılan ve üretim için hazırlanan belli başlı ürünlerin detaylı bir şekilde incelenmesi ve kontrol edilmesi son derece önemlidir. Bu noktada üretilen ürünlerin bir örneğinin de 3D haline getirilmesi, bünyemizde çalışan ekipler tarafından gerçekleştirilmektedir. Bahsi geçen modellerin oluşturulmasının ardından üretime hazırlanacak olan bu yeni modellerin incelenmesi de titiz bir ortamda dikkatlice tamamlanmaktadır.

  • Teknik Resimlerin Oluşturulması

Özellikle üzerinde teknik bilgilerin yer aldığı resimler, bir ürünün doğru yöntemler ile üretilebilmesi için önem taşımaktadır. Bahsi geçen bu yöntem ile birlikte ve aynı zamanda geometrik ölçü ve toleranslandırma tekniğinden yararlanılarak üretilebilir malzemeler ortaya çıkarılmaktadır. Mühendislik çizimlerinin detay kazanması için yapılan bu işlem sayesinde her türlü çalışma başarı ile sonuçlanmaktadır.

  • Parça Listelerinin Oluşturulması

Bir ürünün hazırlık aşamasında eksiksiz bir şekilde sonuca ulaşabilmesi için BOM, eBOM ve mBom yöntemlerinin kullanılmasıdır. Ürünlerin başarıyla sonuçlanması için hazırlık aşamasında kullanılacak olan her türlü hammadde ve diğer malzemeler bahsi geçen bu liste çalışması sayesinde tamamlanabilmektedir. Böylece hazırlık aşamasından sonra ortaya çıkarılan ürünün veya hizmetin kusursuz olması ve başarılı olması amaçlanmaktadır.

  • ERP – PLM – PDM Entegrasyonu

Mühendislik alanında bir hizmetin veya ürünün sonuca ulaşabilmesi için bu alanda çalışan kişilerin belirli bilgilere sahip olması gerekir. Eğer ürünler eksik bilgi ve yöntem ile hazırlanırsa elde edilecek olan sonucun da eksik olması kaçınılmaz olacaktır. Tam da bu noktada bahsi geçen bu madde sayesinde mühendislik bilgilerinin ERP, PLM veya PDM sistemine uygun hale gelmesi sağlanmaktadır.

  • DFMA İnceleme

Söz konusu mühendislik ürünleri olduğunda bu ürünlerin bir kısmının üretilebilir ve aynı zamanda monte edilebilir tasarımda olması beklenir. Bu tasarımlara sahip olabilecek ürünlerin seçilmesinde ise DFMA İnceleme adı verilen bu işlemden yararlanılır. Bu alanda çalışacak olan ekibin gerekli analiz ve bilgiler ile eğitilmesi ve bilinçlendirilmesi de DFMA İnceleme konusu sayesinde gerçekleşmektedir.

  • İmalat Mühendisliği

Bu alanda hazırlanan ilgili tasarımların hakkında imalat mühendisliği bilgilerinin verilebilmesi ve aynı zamanda bu bilgilerin etkili bir şekilde ürün üzerinde kullanılabilmesi için bu konudan yararlanılmaktadır. Aynı zamanda üretim esnasında anahtar noktaların ve ölçümlerin belirlenmesi için de bu konuda açıklanan bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır. Ancak bu sayede ürün kılavuzlarının başarıyla hazırlanması mümkün olabilmektedir.

  • Kalite Mühendisliği

Adından da anlaşılabileceği gibi ürünlerin gerekli kalite standartları kapsamında üretilmiş olmasını incelemek için bu alandan yararlanılmaktadır. İlgili tasarımların israftan uzak ve az malzeme ile başarılı bir şekilde tamamlanmasını incelemek için de hem kalite mühendisliği hem de istatistiksel proses kontrol alanından bilgiler edinilmesi tavsiye edilmektedir. Alınan bu hizmetler sayesinde elde edilecek ürünlerin kusursuz olması sağlanmaktadır.

  • FAI ve PPAP

Muayene süreci anlamına gelen FAI aşamasında planlamaların, çizimlerin ve diğer ilgili dokümanların gerçekleşeceğinin belli başlı belgeler sayesinde doğrulandığı bilinmektedir. PPAP ise üretimin tamamlanmasının ardından elde edilen sonucun gerekli adımlardan geçtiğini ve gerekli şartları sağladığını detaylı bir şekilde incelemektedir. Söz konusu bu adımda ise iki sürecin de onaylanması ve harekete geçirilmesi sağlanmaktadır.