İnovatif Fikirler Hızlı Çözümler

se partner
se ecoxpert
knx partner
Bize Sorun
Bizi Arayın
Teklif İsteyin

Arya Otomasyon IoT ve İletişim Panoları

IOT entegrasyonu veri toplanma ve yeni kabiliyetleriyle internete erişmesi sayesinde insanları birbirine bağlayan bir teknolojidir. Makinelere IOT özelliği eklemek istiyorsanız Arya Otomasyon ile iletişime geçiniz.

IOT entegrasyonu veri toplanma ve yeni kabiliyetleriyle internete erişmesi sayesinde insanları birbirine bağlayan bir teknolojidir. Makinelere IOT özelliği eklemek istiyorsanız Arya Otomasyon ile iletişime geçiniz.

IoT Özelliği Eklenmesi

İngilizcesi The Internet of Things olan IOT türkçesi ile karşımıza nesnelerin interneti olarak çıkmaktadır. İzmir IOT nesnelerin internet aracılığı ile birbirleri ile iletişim halinde kalması sağlayan sistemdir. Fabrikalarda bulunan makinelere bu sistemi takmak fabrika açısından genel iş sürecini işlemek için oldukça avantajlar sağlayabilir. Varlık izleme IOT’nin en büyük faydalarındandır sistem sayesinde Sistem, mallar zarar görürse veya zarar görme riski altındaysa, durumu düzeltmek için derhal veya önleyici önlem alma şansı vererek, paydaşlara anında uyarılar gönderir.

Sistem sayesinde fabrika yönetimi oldukça rahatlar makinelerin yıpranma ve aşınma gibi durumlarını sensörler sayesinde önceden öngörebilir ve tedbirlerini bu doğrultuda alabilirler. IOT sistemleri, topladıkları sensör verilerini bir ağ geçidine veya verilerin yerel olarak analiz edilmek üzere buluta gönderildiği veya yerel olarak analiz edildiği buluttan başka bir uç cihaza bağlayarak paylaşır.

Bazen, bu cihazlar diğer ilgili cihazlarla iletişim kurar ve birbirlerinden aldıkları bilgilere göre hareket eder. Cihazlar işlerin çoğunu insan müdahalesi olmadan yapar, ancak insanlar cihazlarla etkileşimde bulunabilir. Örneğin, onları ayarlamak, talimat vermek veya verilere erişmek gibi. Bu web özellikli cihazlarla kullanılan bağlantı, ağ ve iletişim protokolleri büyük ölçüde konuşlandırılan belirli IOT uygulamalarına bağlıdır.

Günümüzde sistem oldukça iş görse dahi ilerleyen teknoloji ile başka noktalara geleceği kesinlikle mümkündür.